»

Gabinet masażu

gabinet masazu

Masaż jest jedną z metod fizjoterapii. Jest to zorganizowana forma dotyku, w której aktywowane są poszczególne części ciała. Od niedawana stosowany jest w lecznictwie oraz jako forma relaksu. Wyróżnia się  obecnie wiele technik masażu o odmiennych właściwościach. Może on być kojący, stymulujący oraz oddziaływający na umysł i ciało. W Parku Wodnym Aqualife skorzystać możesz z następujących form zabiegów:

Masaż klasyczny: Masaż klasyczny  to zabieg relaksujący i leczniczy. Tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Stosowano go już w starożytności. Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób – dotykających zarówno ciało, jak i psychikę. Masaż klasyczny  pomocny jest w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni napięciowe bóle głowy i inne. Masaż klasyczny to także zabieg relaksujący.

Masaż leczniczy kręgosłupa: Masaż leczniczy jest zabiegiem o dużej intensywności. Masażysta w szczególności skupia się na mięśniach i okolicach objętych bólem stosując głównie techniki masażu klasycznego. Głębokie głaskania, rozcierania, ugniatania i uciski. Masaż leczniczy w zależności od obszaru objętego bólem wykonujemy 30, 60, 90 minut stosując serię. Każdy pacjent wymaga indywidualnego traktowania dlatego częstotliwość oraz ilość zabiegów jest dobierana w zależności od potrzeb pacjenta.
Stosując serię w zwalczaniu dolegliwości bólowych możemy zyskać dużo większe efekty. Po usunięciu problemu zachęcamy do stosowania masażu w ramach profilaktyki

Masaż sportowy: Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.

Możesz również skorzystać z indywidualnie dobranego masażu po wcześniejszej konsultacji z naszym masażystą.